دسته بندی مطالب

۵ تکنیک استفاده از ریمل که چشم ها را زیباتر می کند!

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸۰ مد و زیبایی

اگر با آرایشی که تا به امروز انجام داده اید در زیباتر کردن چشم ها و جذابیت آن ها هنوز موفق نبوده اید و نتوانسته اید مژه های بلندی داشته باشید که همیشه آرزویش را داشته اید، نیازی نیست که ریملتان را عوض کنید بلکه باید شیوه ریمل زدن را عوض کنید. در این مطلب سایت خانومانه با ما همراه باشید تا چند تکنیک حرفه ای برای استفاده صحیح از ریمل را بیاموزیم.

 

5 تکنیک استفاده از ریمل که چشم ها را زیباتر می کند!

 

۱- برس ریمل را عوض کنید

زمانی که ریمل هایتان تمام می شود و دیگر از آن ها استفاده نمی کنید برس  آن ها را دور نیندازید و در جایی نگه دارید زیرا این برس ها دوباره به کارتان می آید. همیشه از برس های نازک و ظریف استفاده کنید، برس را با دقت با آب داغ بشویید سپس بگذارید خشک شود. سپس آن را به برس ریمل جدیدتان بمالید تا کمی رنگ بگیرد. سپس از ابتدا تا نوک مژه ها را با آن به سمت بالا بکشید تا کمی خم شوند. چون میزان مایع روی این برس بسیار کم است، مژه ها را به خوبی از هم جدا می کند و ریمل مدت بیشتری روی مژه می ماند و به خوبی خم می شود.

اکنون نوبت آن است که خود ریمل اصلی را روی مژه ها بمالید. برای بهتر جدا کردن مژه ها از هم، بعد از آن که ریمل اصلی را به مژه ها زدید، از یک برس ریمل قدیمی و تمیز استفاده کنید و به آرامی روی مژه ها بکشید.

 

۲- ریمل هایتان را با هم ترکیب کنید

برای آن که نگاه جذاب و گیرایی داشته باشید، حتما چند لایه ریمل مختلف را روی مژه ها بمالید. ابتدا برای لایه اول ریمل فرم دهنده و پرپشت کننده را بمالید تا هر شکلی را که دوست دارید به خود بگیرید، سپس ریمل بلند کننده را استفاده کنید و برای لایه آخر از ریمل حجم دهنده استفاده کنید تا مژه ها زیباتر و بلند تر شود و اینگونه نگاهتان را زیبا و جداب کنید.

ترفند: همیشه لایه پایانی را به ریملی اختصاص دهید که بافت سنگین تری دارد. در واقع ریمل هایی با بافت سنگین مانند فیکساتور عمل می کنند و باعث می شوند ریمل مدت طولانی تری بماند.

 

مطلب پیشنهادی: راهکارهایی برای داشتن مژه های زیبا

 

۳- محل رویش مژه ها را با هم یکسان کنید

قبل از شروع استفاده از ریمل، ابتدا با برس آن به مدت ۲ تا ۳ ثانیه فشار خیلی کمی روی ریشه مژه ها بیاورید. با این کار فاصله بین مژه ها هم مشکی می شود و هیچ ناحیه بدون مویی باقی نمی ماند و پایه مژه ها نیز با هم یکسان می شود. این ترفند باعث می شود که مژه هایتان پرپشت به نظر برسند.

 

۴- روی مژه های پایین هم کار کنید

همیشه هنگام آرایش چشم ها از ترس این که زیر چشمتان سیاه نشود ریمل را به مژه های پایین نمی زنید؟! برای جلوگیری از سیاه شدن زیر چشم، برس را به صورت عمودی بگیرید و از قسمت گرد آن استفاده نکنید. نیازی نیست که همه مژه های پایینی را ریمل بزنید و فقط کافی است قسمت مرکز آن را ریمل بزنید. پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از سیاه شدن دور چشم، ابتدا با کانسیلر دور چشم را بپوشانید تا کبودی ها به طور کامل پوشانده شود. مژه های سیاه بر روی چهره بدون آرایش صورت را تیره و خسته نشان می دهد.

 

۵- ریمل را به شکل زیگ زاگ روی مژه بمالید

برای جلوگیری از بهم چسبیدن مژه ها و صاف نشدن آن ها، از راست به چپ برس ریمل را بکشید و از ریشه به سمت نوک مژه ها بکشید. مژه هایی که در گوشه انتهای چشم هستند را هم فراموش نکنید و آن ها را با حرکت صاف به سمت بیرون بکشید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران