دسته بندی مطالب

۵ درمان ساده برای رفع نواقص پوست

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸۰ مد و زیبایی

چین و چروک، تیرگی پوست، شل شدن پوست و … همگی مشکلات پیچیده ای است که برای پوست با گذشت زمان به وجود می آید. خوشبختانه برای این نواقص پوستی راه حل های مناسبی وجود دارد. در این مطلب خانومانه می خواهیم به پنج روش بسیار ساده برای کاهش و رفع این نواقص پوستی اشاره کنیم.

 

5 درمان ساده برای رفع نواقص پوست

 

۱- پیلینگ خانگی

با افزایش سن، علائم پیری بر روی پوست ظاهر می شود که مطمئناً مورد پسند هیچ کس نیست. چین و چروک های عمقی و کوچک کنار چشم ها، اطراف لب و روی پیشانی ظاهر می شود. اگرچه برخی به سراغ عمل های جراحی می روند، اما باید گفت که راه حل های آسان تر و بهتری هم برای پوشاندن چروک های اطراف لب، چشم و پیشانی وجود دارد. پیلینگ خانگی راهی آسان است که نتایج آن عالی است و پوست را درخشان می کند. برخی کرم های موجود در بازار با مارک های معتبر در این زمینه کاملاً تخصصی عمل می کنند و با گذشت زمان پوست را کاملاً درخشان کرده، منافذ پوست را کاهش می دهند و حالت کدر پوست را برطرف می کنند. کافی است پوست را ابتدا به خوبی با پاک کننده آرایش و تونرها پاک کنید و شب هنگام خواب از این کرم ها استفاده کنید. بعد از یک ماه به خوبی شاهد بهبود وضعیت پوست خود خواهید بود. این راه درمان مطمئناً از جراحی ها بسیار آسان تر و ارزان تر است.

 

۲- ورزش صورت

گاهی در مورد ورزش های صورت صحبت هایی را می شنویم که از آن به عنوان روشی معجزه آسا برای بهبود برخی قسمت های صورت یاد می شود و به کمک آن می توان تعدادی از چین و چروک های عمیق را از بین برد. گاهی برای از بین بردن غبغب نیز می توان از این روش استفاده کرد. بعضی افراد می گویند که این ورزش ها را هر چه زودتر از سن ۲۰ سالگی این کار را شروع کنید اما بعضی می گویند که حتی در سنین بالا هم می توان این ورزش ها را انجام داد و تاثیر مثبت آن قابل مشاهده است.

تعدادی از این ورزش ها عبارتند از:

– سر را به سمت بالا ببرید و گردن را بکشید؛

– ابروها را چند بار بالا ببرید تا پیشانی حرکت کند؛

– لب ها را ابتدا جمع کنید و سپس بخندید تا عضلات زیر گونه ها هم حرکت کند.

 

مطلب پیشنهادی: ۶ توصیه برای جوان نگه داشتن پوست گردن 

 

۳- ورزش

تغذیه سالم برای داشتن بدنی سلامت بسیار مهم است؛ اما فراموش نکنید که ورزش منظم برای داشتن بدنی سالم ضروری است. ورزش علاوه بر تاثیر فوق العاده ای که بر روی بدن و شکل گیری اندام دارد، باعث دفع سموم و احیای سلول های بدن می شود، پوست را کاملاً درخشان می کند و به مرور زمان حالت کششی پوست را افزایش می دهد. در نتیجه حتماً به صورت منظم ورزش هایی مانند بدنسازی، یوگا یا هر ورزش دیگری را انجام دهید.

 

۴- لوازم آرایش

بیش از آن که لازم باشد مشکلات پوستی را زیر کرم پودر مخفی کنید، باید بیشتر از پوست مراقبت کنید تا علائم پیری کاهش پیدا کنند، نه آن که پنهان شوند. پیشنهاد می کنیم که بجای استفاده از لوازم آرایش، از کرم ها و ماسک های ضد چروک و ضد پیری استفاده کنید. بهتر است هم کرم روز ضد چروک و هم کرم شب داشته باشید تا تاثیر آن ها مشخص شود و لکه های پوستی نیز بهبود پیدا کند. کرمی را انتخاب کنید که کاملاً مناسب نوع پوست شما باشد.

 

۵- پزشکی زیبایی

منظور از پزشکی زیبایی صرفاً جراحی نیست؛ می توان بدون جراحی نیز از پزشکی زیبایی و نتایج فوق العاده آن استفاده کرد. تزریق هایی که به صورت سالانه داخل پوست انجام می شود به کاهش چین و چروک های دور چشم و روی پوست کمک زیادی می کند. حتماً برای انجام این کار به پزشک متخصص مراجعه کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران