دسته بندی مطالب

۵ پیشنهاد برای حفظ استحکام و سلامت پوست

۱۰ مهر ۱۳۹۷۰ سلامت و تغذیه

داشتن پوست سالم و در عین حال سفت و مقاوم از آرزوهای هر فردی، به خصوص بانوان است. اگرچه ممکن است تصور کنید که این کار سخت و پیچیده است اما در واقع این طور نیست. فقط باید نکاتی را در روز رعایت کنید تا پوست زیبایی داشته باشید. البته ممکن است از وقوع بعضی شرایط مثل استرس و نگرانی که در راه رسیدن به هدف پیش می آید نتوان جلوگیری کرد اما کنترل آن ها امکان پذیر است. به همین دلیل باید در زندگی تغییرات کوچکی به وجود آوریم.

این تغییرات عبارتند از:

– کنار گذاشتن استرس روزانه

– ورزش کردن

– گشت و گذار با دوستان

– شاد بودن

اگر هر کدام از این جزئیات رفتاری رعایت شود، نشان می دهد که شما در سلامت کامل هستید. سلامت روحی، سلامت جسمی را نیز به همراه دارد و تاثیر آن بر روی پوست قابل مشاهده است. جسم و روحتان را در توازن با یکدیگر قرار دهید؛ این بهترین راه برای حفظ سلامت سلول ها است. سلامت سلول ها کمک می کند که حتی با افزایش سن هم پوستی سالم و قوی داشته باشید. در این مطلب خانومانه ۵ پیشنهاد برای حفظ استحکام و سلامت پوست ارائه می دهیم.

 

5 پیشنهاد برای حفظ استحکام و سلامت پوست

 

۱- چهره شما نشان دهنده چیزی است که می خورید

این جمله معروف که «شما همان چیزی هستید که می خورید» کاملا درست و صحیح است. زمانی که در مورد زیبایی پوست صحبت می کنیم، تغذیه مهم ترین چیزی است که باید در نظر گرفته شود.

تغذیه خوب و مناسب محرک زیبایی است. زمانی که عادت های غذایی نامناسب دارید و غذایی مصرف می کنید که از نظر سلامت برای بدن مناسب نیست، باعث می شود که پوست شما نسبت به سنت شما پیرتر به نظر برسد. به دلیل رادیکال های آزادی که از توکسین های موجود در مواد غذایی نامناسب به وجود می آیند، چین و چروک خیلی زودتر از زمان پیری روی پوست ظاهر می شوند. این بدان معناست که زندگی شما بسیار بی نظم شده و در مصرف غذا احتیاط نمی کنید و در نتیجه پوست پیر به نظر می رسد.

 

۲- ماسک های صورت همیشه ضروری هستند

اگر تصورتان این است که استفاده از ماسک صورت کار بیهوده ای است، باید بگوییم که کاملا اشتباه می کنید. به کمک ماسک های صورت، پوستی محکم و سالم خواهید داشت. علاوه بر آن، ماسک کمک می کند تا صورت شاداب بماند. حتما از ماسک های صورت استفاده کنید زیرا ویتامین ها و مواد مغذی موجود در آن ها روند پیری را کند می کند و پوستی لطیف و شاداب به شما هدیه می کند.

 

مطلب پیشنهادی: ۱۰ عادت شگفت انگیز برای زیباتر شدن پوست

 

۳- قبل و بعد از خواب پوست را مرطوب کنید

قبل و بعد از خواب دو زمان مهم و ضروری برای پوست شما می باشند زیرا اول صبح و آخر شب پوست از محیط به شکل مستقیم میکروب می گیرد. این میکروب ها در نهایت در داخل منافذ پوست لانه گزینی می کنند و آن ها را عمیقا آلوده و کثیف می کنند. صبح ها و شب ها با پاک کردن و مرطوب کردن پوست می توانید منافذ را از این میکروب ها پاک کنید و کیفیت پوست را بالا ببرید. 

 

۴- ضدآفتاب را فراموش نکنید

برای آن که آسیب ها به پوست عمیق و شدید نشود و پوست نیز در تمامی سنین شادابی و استحکام خود را حفظ کند، باید هر روز از کرم ضدآفتاب استفاده کنید و پوست را در برابر اشعه های UVA و UVB حفظ کنید. هر زمان که می خواهید از خانه بیرون بروید از ضدآفتاب استفاده کنید، به این ترتیب خواهید دید که پوست شما چقدر جوان تر و طراوت آن بیشتر شده است. پیش از این هم در مطلبی به بررسی اینکه چطور بهترین کرم ضدآفتاب را انتخاب کنیم، پرداخته شد.

 

۵- ۸ ساعت بخوابید

هیچ چیز برای پوست شما بهتر از آن نیست که شب ها ۸ ساعت کامل بخوابید. خواب موثرترین شیوه برای حفظ استحکام و سلامت پوست است زیرا استراحت با فراهم کردن حداکثر اکسیژن برای سلول ها رادیکال های آزاد را در آن ها از بین می برد.

خواب علاوه بر این که انرژی را در فرد احیا می کند، فرایند فیزیولوژیک تایید شده ای است که با کمک به ساخت کلاژن بافت های پوست را بازسازی می کند و پوست را سالم نگه می دارد.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران