دسته بندی مطالب

۶ ایده دکوراسیون خانه به سبک مینیمال

۲۲ مرداد ۱۳۹۹۰ خانه و خانه داری

دیوارهای ساده و خالی، آرامش بخش، فضای کف زیبا و بدون درهم ریختگی خانه رویایی هر فرد مینیمالیستی است. در یک خانه به سبک مینیمال، روشنایی، فضا و قرار گرفتن اشیا با دقت و نظم نقش مهمی را ایفا می کنند. مینیمال سبکی است که شما را ملزم می کند تمام اسباب خانه را تا حد امکان ساده کنید و به حداقل ممکن کاهش دهید. درحقیقت، اشیایی که باقی می مانند، تنها اشیایی هستند که بیشترین تاثیر را دارند. این امر ممکن است بسیار کسل کننده به نظر رسد اما مینیمالیسم از آن پیروی می کند. این سبک جسورانه است و اگر به خوبی اجرا شود، می تواند شگفتی آفریند. در این مطلب سایت خانومانه ۶ ایده جذاب دکوراسیون خانه به سبک مینیمال را ارائه خواهیم داد که می توانید از آن ها برای نشان دادن حداقل سلیقه خود استفاده نمایید.

 

6 ایده دکوراسیون خانه به سبک مینیمال

 

۱- انتخاب یک پالت رنگی محدود

رنگ های خنثی، پاستلی و خاکستری ها رنگ هایی هستند که شما در خانه یک مینیمالیست خواهید دید. با این حال، اگر به رنگ های روشن علاقه مند هستید، توصیه می شود فقط یک یا دو رنگ روشن را استفاده نمایید. اگر دیوارهای شما روشن هستند، این فرصت را خواهید داشت که خانه را با سایر اشیا پر زرق و برق چیدمان کنید. انجام این کار به شما در شکستن یکنواختی کمک خواهد کرد.

 

دکوراسیون خانه به سبک مینیمال_1

 

۲- بافت، بافت، بافت

یک خانه مینیمالیستی به دلیل طرح رنگی خود، ممکن است خسته کننده به نظر برسد. برای جلوگیری از این امر، می توانید با بافت ها بازی کنید. اگر به دنبال تقویت و ایجاد بافت در سبک مینیمالیستی هستید، کفپوش چوبی، پتوهای خز، لحاف های دوخت دار و لوسترهای کریستالی بهترین انتخاب ها خواهند بود. علاوه براین، نمونه هایی از بافت به ویژه پتو خز و کفپوش های چوبی می توانند خانه را خوشایندتر نشان دهند تا لخت و بی روح نباشد.

 

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی منزل به سبک وینتیج

 

۳- دکوراسیون شاخص یا اکسنت دکور

مینیمالیسم به معنای کنار گذاشتن دکوراسیون نیست! دکور تشویق می شود؛ با این حال یک قانون این است که می گوید از شاخص ها استفاده کنید. اگر از طرفداران هنر هستید، بهتر است یک قطعه را انتخاب کنید تا تمام توجه جلب شود تا یک جفت کوچک. آنچه می خواهید این است که در دکوراسیون شما به جای حواس پرتی، نقطه تمرکز یک مکان باشد.

 

دکوراسیون خانه به سبک مینیمال_2

 

۴- نور را فراموش نکنید

پنجره ها را بدون دکور رها کنید و اجازه دهید تا نور طبیعی داخل خانه باشد. با این کار، خانه مینیمالیستی گرم تر می شود. اگر خیلی راحت نیستید و شرایط این کار را ندارید که پنجره های خود را نپوشانید، از پرده های نازک و یا رنگ های خنثی استفاده کنید. رنگ های خنثی دوست صمیمی یک مینیمالیست است!

 

۵- پترن ها را فراموش نکنید

پترن ها را کاملا نادیده نگیرید؛ آن ها عالی هستند. اما اعتدال را در نظر بگیرید. از آن ها به همان روش استفاده کنید که از شاخص ها استفاده کردید. پترن های موجود در سبک مینیمالیسم چه بر روی فرش و یا روتختی باید بدون توجه و در مقیاس کوچک باشند.

 

دکوراسیون خانه به سبک مینیمال_3

 

۶- رویکرد حداقلی مبلمان

مبلمان با خطوط تمیز و سطوح صاف در خانه مینیمالیستی بسیار ایده خوبی است. با نیمکت های بزرگ خداخافظی کنید و از مبلمان با اشکال هندسی استقبال نمایید. به عنوان مثال، یک میز قهوه خوری مربع بهتر از یک میز گرد است. در دکوراسیون پذیرایی فقط مبلمانی را که اعضا خانواده استفاده می کنند، انتخاب و نگه داری کنید. انجام این کار به باز شدن فضا نیز کمک می کند.

 

کلمه مینیمالیسم اغلب برای افراد به معانی مختلفی ترجمه می شود. با این حال، جوهره آن همان زیبایی و راحتی است. با یک دکوراسیون ساده اما زیبا چشم های بیشتری را سمت آن جلب خواهید کرد. این نکات را امتحان کنید و شگفت زده شوید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران