دسته بندی مطالب

۶ ترفند برای شست و شو موهای شما

۲ بهمن ۱۳۹۶۰ مد و زیبایی

خانومانه: ترفند های کوچکی هستند که اگر شما آن ها را در حین دوش گرفتن و شستن موها رعایت کنید، موجب می شود تا موهای سالم تر و درخشنده تری داشته باشید.

اما آیا شما هم این ترفندها را انجام می دهید؟ آیا از بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی برای مراقبت از موهایتان استفاده می کنید؟ در ادامه، نکاتی توسط متخصصین مو و زیبایی ذکر شده است که سلامت موهای شما را تضمین می کند.

 

6 ترفند برای شست و شو موهای شما

 

۱- دائم موهای خود را شامپو نزنید

بسته به شرایط و موقعیت و همینطور سبک زندگی خاصی که هر فرد برای خود دارد ممکن است بر حسب نیاز یا عادت، هر روز موهای خود را بشوید اما باید بدانید که شست وشوی روزانه موها با شامپو به آن ها آسیب می رساند. همچنین اگر موهای خشک و آسیب دیده ای دارید از شست و شوی روزانه آن ها بپرهیزید زیرا بیشتر دچار آسیب و خشک شدگی می شود. اگر به دنبال موهایی سالم و درخشنده هستید بهتر است حداقل دو بار در هفته موهای خود را شامپو بزنید.

 

۲- از یک نوع شامپو و نرم کننده استفاده کنید

بهتر است از شامپو و نرم کننده ای یکسان برای موهای خود استفاده کنید زیرا این محصولات معمولا برای کارایی بهتر به گونه ای تولید می شوند که با هم سازگاری داشته باشند و فرایند درخشندگی و نرمی و لطافت موهای شما را با هم تکمیل می کنند. بنابراین استفاده از برندهای مختلف شامپو و نرم کننده ممکن است تاثیر چندان مساعدی بر روی موهایتان نداشته باشد.

 

۳- بیش از حد شامپو روی موها نریزید

بهتر است ابتدا مقدار خیلی کمی شامپو روی موهایتان بریزید و آن ها را خیلی ملایم بشویید، سپس ببینید اگر باز هم نیاز به شامپو داشت مجدد مقدار کمی اضافه کنید و در ابتدای کار حجم زیادی شامپو روی موها نریزید. در واقع حجم زیاد شامپو روی موها به معنای تمیزتر شدن آن ها نیست و تنها شست و شوی موها را سخت تر می کند. همچنین برای شست وشوی بهتر موها با شامپو می توانید مقاله ۶ گام برای شست و شوی موها با شامپو را مطالعه نمایید.

 

۴- پوست سرتان را بخوبی بشویید

برخی افراد شامپو را فقط روی یک قسمت از سر خود می ریزند و تنها همان قسمت را شست و شو می دهند. اما باید بدانید که این کار صحیح نیست. شما باید شامپو را روی موهایتان بریزید و علاوه بر شست و شوی صحیح موها، با انگشتان دست پوست سرتان را هم از جلوی سر تا پشت سر به خوبی ماساژ دهید و بشویید.

 

۵- حتما از نرم کننده استفاده کنید

اگر شما موهای فر یا آسیب دیده ای دارید حتما پس از شست و شو با شامپو از نرم کننده استفاده کنید. برای این کار بهتر است پس از ریختن نرم کننده روی ساقه مو، از شانه دانه درشت استفاده کنید تا به لابه لای تارهای موهایتان برسد و از شکنندگی آن ها جلوگیری کند.

 

۶- از شوره سر جلوگیری کنید

موی سالم از پوستی سالم نشات می گیرد، بنابراین برای داشتن موهایی سالم و درخشنده باید به پوست سرتان رسیدگی کنید. از این رو بهتر است در حین شامپو زدن پوست سر خود را قدری ماساژ دهید تا شامپو به پوست سرتان هم برسد و تنها روی موها باقی نماند. در حقیقت ماساژ پوست سر موجب افزایش گردش خون در این ناحیه شده و بدین ترتیب موهایی سالم را برای شما به ارمغان می آورد. همچنین اگر احساس خارش و سوزش در پوست سرتان داشتید، بهتر است برای جلوگیری از شوره سر، از شامپو ضد شوره و نرم کننده مناسب با آن استفاده کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران