دسته بندی مطالب

۶ تفاوت میان عشق و عادت

۳۱ فروردین ۱۳۹۷۰ همسرداری

زوجینی که رابطه عاشقانه ای را آغاز کرده اند با گذر زمان ممکن است احساس کنند که بعضی رفتارهایشان مثل قبل از روی عشق نیست بلکه از روی عادت است. در این مطلب خانومانه می خواهیم به تفاوت میان عشق و عادت اشاره کنیم.

زندگی طولانی مدت با همسر موجب می شود که با چالش های زیادی در زندگی مواجه شویم که در بعضی موارد این چالش ها به راحتی قابل حل نیستند. این امر می تواند باعث یکنواخت شدن زندگی شود و به همین دلیل طرفین احساس می کنند که عشق آن ها تبدیل به عادت شده است. اما میان عشق و عادت تفاوت وجود دارد.

در این مرحله از ارتباط زن و شوهر، احساسات و تصوراتی که در ابتدا وجود داشت، کم کم از بین می رود و گاهی ممکن است به جدایی یا خیانب بیانجامد.

 

6 تفاوت میان عشق و عادت

 

تفاوت میان عشق و عادت

سوالات زیر به شما کمک می کنند تا فرق میان عشق و عادت را تشخیص دهید:

 

آیا تمام کارهایی که می کند برای شما آزار دهنده جلوه می کند؟

یکی از راه های تشخیص تفاوت میان عشق و عادت این است که از خودمان بپرسیم چرا از این چیزهای بی اهمیتی که قبلاً ناراحت نمی شدم، اکنون ناراحت می شوم؟ اگر موقع غذا خوردن صدا ایجاد می کند، اگر فراموش می کند چیزی را بخرد یا اگر لباسی را که دوست دارید نمی پوشد، قبلاً هم به همین گونه بوده اما آن قدر شما را ناراحت نمی کرده است.

اگر کاری که او انجام می دهد یا نمی دهد، شما را ناراحت می کند و دیگر مانند گذشته نمی توانید آن را تحمل کنید باید به فکر چاره ای برای بهبود وضعیت عشقتان باشید زیرا در حال تبدیل شدن به عادت است.

 

دوست ندارید برنامه هایتان را با شریک زندگیتان در میان بگذارید؟

همسرتان تصمیم گرفته که چند ماه دیگر با هم به سفر بروید اما با خودتان فکر می کنید که آیا واقعاً دوست دارید با او به مسافرت بروید یا می خواهید بهانه بیاورید و نروید. اگر چنین موقعیتی پیش بیاید، یعنی در رابطه یتان مشکلی وجود دارد.

احترام نگذاشتن به رابطه و حس آرامش نداشتن علامت دیگری از تبدیل شدن عشق به عادت است.

 

“دوستت دارم” گفتن هایتان ناخودآگاه شده است؟

“دوستت دارم” گفتن کاری بسیار خاص است و زمانی که واقعاً این حس را دارید، بسیار خاص تر می شود. اما این جمله اگر بدون هیچ احساسی گفته شود، تاثیر و معنای خود را از دست می دهد زیرا خودتان دقیقاً احساس می کنید که مانند قبل این جمله را ابراز نمی کنید.

اگر به صورت ناخودآگاه این جمله را می گویید تا همسرتان احساس بدی نکند، رابطه تان چندان خوب پیش نمی رود. ممکن است نگران باشید که نگفتن این جمله دلیلی برای شروع بحث با همسرتان باشد، در نتیجه دوستت دارم را از روی عادت می گویید نه از روی عشق.

 

رابطه جنسی ندارید؟

مسائل شخصی و خصوصی برای تمام زوجین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زمانی که روابط جنسی با گذشت زمان بهتر می شود، یعنی هر دو طرف رابطه بسیار قوی ای را آغاز کرده اند.

بر عکس اگر به ندرت پیش بیاید که رابطه داشته باشید و یا احساس کنید که بیشتر از سر اجبار می خواهید رابطه داشته باشید، روابط عاطفی و عاشقانه تان با مشکل رو به رو شده است.

 

دیگر در زندگی مشترکتان یکدیگر را غافلگیر نمی کنید؟

غافلگیر کردن باعث ایجاد هیجان در زوجین می شود. این غافلگیر کردن ها کوچک زندگی را بسیار زیباتر می کند. سورپرایزهای زیادی وجود دارد که می توانید آن ها را به همسرتان هدیه کنید مثلاً یک شام خوب و عالی برای او بپزید، ناغافل به او بگویید “دوستت دارم”، پیام عاشقانه ای به او بفرستید یا او را بیرون ببرید.

اما زمانی که همسرتان دیگر غافلگیرتان نمی کند، احتمالاً بر حسب عادت در کنار هم زندگی می کنید نه با عشق.

 

دیگر با همسرتان صحبت نمی کنید؟

کم صحبت کردن یا گفت و گوهای نادرست یکی دیگر از تفاوت های میان عشق و عادت است که باید آن را در رابطه یتان در نظر بگیرید. گفت و گوی صحیح اساس رابطه احساسی است. بی تردید، دو نفر زمانی که وافعاً یکدیگر را دوست دارند، با گفت و گو موانع و مشکلات را از بین می برند.

زمانی که مشکلات را در خودتان نگه می دارید و به همسرتان نمی گویید، در رابطه تان مشکلی به وجود آمده است. در این صورت دیگر به رابطه تان آن اعتمادی را ندارید که قبلاً داشته اید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران