دسته بندی مطالب

۶ نوع آسیب پوستی با دستمال مرطوب آرایشی

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹۰ مد و زیبایی

یکی از گام های مهم و ضروری در مراقبت های پوستی، پاک کردن آرایش صورت است که باید به طور صحیح انجام شود؛ استفاده از دستمال های مرطوب آرایشی برای این منظور بسیار رایج گردیده است. اما به یاد داشته باشید که استفاده مداوم از دستمال های مرطوب آرایشی می تواند منجر به آسیب های پوستی گردد. به همین منظور در این مطلب خانومانه به ۶ طریقی که دستمال های مرطوب آرایشی می تواند روی پوست شما تاثیر منفی بگذارند، اشاره خواهیم کرد.

 

6 آسیب پوستی با دستمال های مرطوب آرایشی

 

۱- دستمال های مرطوب باعث خشکی پوست می گردند

دستمال مرطوب حاوی الکل است؛ به همین علت آرایش را از روی پوست پاک می کند. اما علاوه برای این روغن های طبیعی پوست شما را نیز از بین می برد و در پی فقدان رطوبت، پوست خشک می شود. با این وجود، بعد از استفاده از دستمال های مرطوب آرایشی همچنان آثاری از آرایش روی پوست می ماند و به طور موثر این دستمال ها پوست صورت را تمیز نمی کنند. بنابراین، بهتر است بدانید که دستمال های مرطوب آرایشی، نتیجه مورد انتظار شما را پیاده نمی کنند.

 

دستمال مرطوب آرایشی و خشکی

 

۲- دستمال های مرطوب آرایشی سبب واکنش های آلرژیک می گردند

استفاده از دستمال مرطوب آرایشی منجر به ایجاد واکنش های آلرژیک می گردد. قرمزی و لکه های تیره روی پوست از انواع رایج این واکنش ها هستند. اما واکنش های جدی تری نیز وجود دارد؛ در سال ۲۰۱۵، خانمی به یک چنین واکنش مشابه پوستی مبتلا شد و به دلیل استفاده مداوم از دستمال مرطوب آرایشی با تاول های سوختگی روی انگشتان و صورت مواجه شد. اگر در استفاده مداوم از دستمال های آرایشی مصمم هستنید؛ توصیه می کنیم قبل از استفاده دستورالعمل و مواد تشکیل دهنده آن را مطالعه نمایید.

 

دستمال مرطوب آرایشی و واکنش های آلرژیک

 

۳- دستمال های مرطوب آرایشی منجر به بسته شدن منافذ می گردند

بسیاری از خانم ها برای رهایی از گرد و غبار، آلودگی، چربی اضافی، آرایش و غیره از دستمال های مرطوب استفاده می کنند؛ اما از این واقعیت غافل هستند که اثراتی از آن روی پوست باقی می ماند که منجر به بسته شدن بیش از اندازه منافذ می گردد.

 

دستمال مرطوب آرایشی و بسته شدن منافذ

 

مطلب پیشنهادی: ۷ راز آرایشی برای حفظ سلامت پوست

 

۴- دستمال های مرطوب آرایشی منجر به سرطان می گردند

رطوبت موجود در دستمال های مرطوب چیزی جز مواد شیمیایی و نگه دارنده نیست که برای پوست بسیار مضر هستند. مواد شیمیایی همچون پارابن با ایجاد سرطان به ویژه سرطان سینه ارتباط دارد؛ زیرا از لحاظ کارکردی مشابه استروژن عمل می کند و می تواند باعث رشد سلول های سرطانی سینه شود.

 

دستمال مرطوب آرایشی و سرطان سینه

 

۵- دستمال های مرطوب آرایشی منجر به پیری زودرس می گردند

به گفته پزشک معروف آرایشی، بهداشتی و زیبایی استفاده از دستمال مرطوب آرایشی می تواند شما را دچار پیری زودرس نماید. معمولا بعد از استفاده از این دستمال ها، بیشتر تمایل دارید به پوست صورت خود دست بزنید؛ این امر منجر به شل شدن پوست و چین و چروک می گردد.

 

دستمال مرطوب آرایشی و پیری زودرس

 

۶- دستمال های آرایشی صورت شما را تمیز نمی کنند

به گفته یک متخصص پوست و مو و زیبایی، دستمال مرطوب آرایشی هرگز صورت شما را به طور کامل تمیز نمی کند. آن ها فقط گرد و غبار، آلودگی، باکتری ها، چربی های اضافه و مواد آرایشی را پاک می کنند. در حقیقت، ذرات آرایشی را تجزیه می کنند و این تنها کاری است که انجام می دهند. شست و شوی مناسب همواره لازم و ضروری است. بهترین راه برای خلاص شدن از آرایش روی صورت شستن آن با آب و یک پاک کننده ملایم است.

 

دستمال های مرطوب آرایشی و آسیب های پوستی

 

شما از دستمال مرطوب آرایشی استفاده می کنید؟ اگر خیر، چگونه آرایش خود را پاک می کنید؟!

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران