دسته بندی مطالب

۶ واقعیت عجیب در مورد رشد کودکان

۲۵ شهریور ۱۳۹۹۰ کودک

دیدن چگونگی تکامل کودکان در طول زمان بسیار جالب و خارق العاده است. مطمئنا مواردی وجود دارد که هنگام مشاهده بزرگ شدن کودک شما را شگفت زده خواهد کرد. بنابراین، باید سعی کنید از هر مرحله رشد کودک خود لذت ببرید. در این مطلب سایت خانومانه به برخی از این حقایق جالب در مورد رشد کودکان اشاره خواهیم کرد. شما کدام مورد را قبلا می شناختید؟

 

6 واقعیت عجیب در مورد رشد کودکان

 

۱- نوزادان تازه متولد شده بدون اشک گریه می کنند

نوزادان از بدو تولد گریه می کنند؛ اما بیشتر نوزادان در بدو تولد بدون اشک گریه می کنند. این مسئله فیزیولوژیکی است؛ زیرا مجاری اشکی آن ها کاملا رشد نکرده است. در حقیقت، مجاری آن ها کاملا باز نیستند و در نتیجه اشک از چشمان آن ها نمی تواند عبور کند. اما آیا شما معنا و مفهوه گریه های کودک را می دانید؟

 

۲- کاهش وزن هنگام تولد

کاهش وزن در نوزادان در سه یا چهار روز اول زندگی طبیعی است. در واقع، آن ها تمایل دارند ۵ تا ۱۰ درصد وزن هنگام تولد را از دست بدهند. با این حال، جای نگرانی نیست؛ زیرا آن ها این وزن را به دست می آورند و با گذشت روزها به افزایش وزن خود ادامه می دهند.

 

6 واقعیت عجیب در مورد رشد کودکان_1

 

۳- کودکان تا ۳ سالگی دندان کامل ندارند

اولین دندان های کودک معمولا بین ۶ تا ۷ ماهگی تا ۱۲ ماهگی ظاهر می شود. سپس، کم کم دندان های بیشتری رشد می کند. با این حال، اکثر کودکان تا ۳ سالگی تمام دندان های خود را ندارند. همان طور که می دانید این دندان ها شیری هستند که در حدود شش سالگی می ریزند.

 

مطلب پیشنهادی: چگونه از کابوس دیدن کودک جلوگیری کنیم؟

 

۴- ترس از غریبه ها

نوزادان حدود ۸ ماهه ترس از غریبه ها را دارند. این رفتار کاملا طبیعی است. با این حال نکته جالب این است که وقتی صحبت از بچه های دیگر می شود آن ها این ترس را ندارند.

 

6 واقعیت عجیب در مورد رشد کودکان_2

 

۵- در رشد کودک عوامل بیرونی نقش اساسی دارند

در رشد کودک عوامل خارجی مانند تغذیه، سبک زندگی، مراقبت های بهداشتی بیش از سایر عوامل مانند ژنتیک نقش دارند. بنابراین، در دوران کودکی باید توجه کافی به نیازهای اساسی و سلامتی آن ها شود.

 

۶- رشد سریع در بدو تولد و بلوغ

کودکان در اولین سال زندگی به سرعت رشد می کنند. در واقع، در این ۱۲ ماه، ۵۰ درصد افزایش سایز خواهند داشت. پس از آن، رشد تثبیت می شود و به طور مداوم تقریبا ۲ اینچ در سال رشد خواهند کرد.

ناگهان بلوغ فرا می رسد که در این دوره ممکن است احساس کنید کودک کشیده شده است. این مرحله تقریبا ۴ سال طول می کشد. در این زمان دختران در طول دو سال اول افزایش سریع اندازه را تجربه خواهند کرد و پسران در طول همان ۴ سال رشد خواهند داشت.

 

6 واقعیت عجیب در مورد رشد کودکان_3

 

از رشد کودک خود لذت ببرید

همان طور که کودک خود را در حال بزرگ شدن می بینید، مطمئنا متوجه خواهید شد که حقایق جالب توجه دیگری نیز درباره رشد کودکان وجود دارد. به خاطر داشته باشید که کودک شما فقط یکبار از هر یک این مراحل رشد عبور خواهد کرد. بنابراین، مهم این است که از هر مرحله لذت ببرید و کودک خود را در مسیر طولانی رشد همراهی کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران