دسته بندی مطالب

۷ ترفند برای داشتن پوستی درخشان و زیبا!

۱۲ آبان ۱۳۹۸۰ سلامت و تغذیه

آرزوی بسیاری از خانم ها این است که به راحتی کرم روز و کمی ریمل بزنند و بدون دغدغه روزمان را با چهره ای زیبا آغاز کنیم. اما پوست برخی از افراد متاسفانه این اجازه را به آن ها نمی دهد: تیرگی پوست، رنگ پریدگی آن و خسته به نظر رسیدن آن این امکان را میسر نمی کند. اگرچه از انواع کرم های روشن کننده و ضد چین و چروک ها استفاده می کنیم اما تفاوت چشمگیری مشاهده نمی شود. مطمئناً شما هم دوست دارید که برای همیشه با پوست تیره و ظاهراً خسته خود خداحافظی کنید. به همین دلیل در این مطلب خانومانه تصمیم گرفتیم تا به ترفندهایی برای داشتن پوستی درخشان و زیبا بپردازیم. با این ۷ ترفندی که اکنون می آموزید با چهره خسته خود خداحافظی خواهید کرد.

 

7 ترفند برای داشتن پوستی درخشان و زیبا!

 

۱- سم زدایی

مطمئناً همه ما این جمله را هزاران بار شنیده ایم اما برای تاکید بیشتر دوباره ما هم آن را تکرار می کنیم. باید آب زیاد بنوشید! هر کسی که دوست دارد پوستی زیبا و درخشان داشته باشد هرگز نمی تواند نوشیدن آب را کنار بگذارد. توصیه می شود که روزانه ۱٫۵ تا ۲ لیتر آب مصرف شود. باید یادآور شد که آب رسانی به بدن متابولیسم پوست را تحریک می کند و اکسیژن بهتری برای آن فراهم می کند. به این ترتیب، کارکرد محافظتی و دفاعی پوست بیشتر می شود، حالت کشسانی آن افزایش می یابد و شفاف تر و درخشان تر می شود. متخصصین تغذیه همچنین توصیه می کنند که هر روز صبح به صورت ناشتا یک لیوان آب گرم با لیمو ترش تازه بنوشید. این سم زدایی آسان، سیستم هاضمه را تحریک می کند و ویتامین ث بدن را تامین می کند. یک لیوان آب با آبلیموی تازه تاثیر بسیار مثبتی بر روی پوست ما دارد.

 

سم زدایی

 

۲- آب ولرم استفاده کنید نه آب داغ

زمانی که هوا سرد است اکثر افراد عاشق دوش گرفتن با آب داغ هستند. اما برای حفظ سلامت پوست باید دمای آب را کاهش داد. آب داغ به بافت های چربی طبیعی پوست آسیب می رساند و باعث خشکی و قرمزی پوست می شود. در نتیجه حتماً هنگام دوش گرفتن از آب ولرم استفاده استفاده کنید تا پوست بعد از حمام درخشان باشد. پیش از این در مطلبی در مورد مزایای گرفتن دوش آب سرد صحبت کردیم.

 

۳- به سلامت خود توجه کنید

تغذیه مناسب و مصرف میوه و سبزیجات، رمز داشتن پوستی زیبا و درخشان است. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که از سلول های بدن ما در برابر رادیکال های آزاد حفاظت می کنند؛ رادیکال های آزاد موجب بروز بعضی بیماری ها و پیر شدن پوست می شوند. غذایی کامل و مغذی مصرف کنید و سبزیجات و میوه هایی مانند گوجه فرنگی، گردو، هویج و سیب زمینی را در وعده های غذایی خود جای دهید.

اما شیوه زندگی سالم فقط منحصر به تغذیه نمی شود. زمانی را در زندگی روزمره به استراحت اختصاص دهید. پوست رابطه تنگاتنگی با اعصاب دارد. احساسات مثبت و منفی بر روی پوست تاثیرگذار هستند. برای مثال اگر استرس، دفاع بدن را ضعیف کند، پوست تیره و رنگ پریده می شود. زمانی که استراحت می کنید و از نظر روانی آرامش دارید، پوست اکسیژن بیشتری دریافت می کند و احیا می شود. 

 

به سلامت خود توجه کنید

 

مطلب پیشنهادی: ۶ نوع ماسک طبیعی برای پوست صورت

 

۴- عرق کنید!

یکی از اصول داشتن پوست شفاف و زیبا عرق کردن است، خواه این عرق کردن در سونا باشد یا در زمان دویدن در پارک یا ورزش کردن در باشگاه. عرق کردن منافذ پوست را باز می کند و به این ترتیب سموم و آلودگی های پوست را دفع می کند. فراموش نکنید که بعد از عرق کردن پوست، حتما آن را پاک کنید تا آلودگی ها از روی پوست برداشته شود.

 

۵- پوست صورت را لایه برداری کنید!

یک یا دو بار در هفته باید پوست را پاکسازی کنید. پوست انسان هر ۲۸ روز یک بار تجدید می شود. در این مدت سلول ها از عمق پوست به سطح آن می آیند. اما هر چه سن بالاتر می رود، این روند کندتر می شود. پاکسازی پوست این روند را سرعت می بخشد. سلول های مرده پوست با ظرافت برداشته می شوند و ماساژ آرام صورت در زمان پاکسازی هم جریان خون را بهبود می بخشد. پوست بلافاصله کشیده و درخشان می شود.

 

پوست صورت را لایه برداری کنید!

 

۶- زود بخوابید

اگر کم بخوابید و به بدن استراحت ندهید، روز بعد بدن، شما را با پوستی رنگ پریده و خسته تنبیه خواهد کرد. دلیل آن هم این است که شب ها پوست با سرعت بیشتری کار می کند. اگر به اندازه کافی نخوابیم، سلول های بدن زمان کمی برای احیای خود دارند. به این ترتیب روند احیای پوست را با مشکل مواجه می کنیم.

 

۷- استفاده از کرم پودر خوب

آخرین ترفند این است که به کرم پودر کمی روغن مانند روغن آرگان یا روغن گل رز اضافه کنید. این دو ترکیب را ابتدا پشت دست با هم مخلوط کنید و سپس مثل همیشه روی صورت استفاده کنید. به این ترتیب بدون آن که آرایش زیادی انجام دهید، پوست درخشان و زیبا خواهد شد. افرادی که پوست حساس یا خشک دارند می توانند کمی روغن آرگان یا گل رز به کرم روز خود اضافه کنند.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران