دسته بندی مطالب

۷ روش برای نمایش دادن عکس ها

۱۰ مهر ۱۳۹۵۰ هنر و مهارت

همه انسان ها از مرور خاطرات قشنگ گذشته و یادآوری آنها لذت می برند. عکس و فیلم یکی از بهترین ها برای یادآوری لحظات خاطره انگیز است و اکثر افراد علاقه به نشان دادن عکس یا تابلویی که یادآور خاطرات قشنگ گذشته برای آنها باشد، روی دیوار یا در کنار میز خود دارند. اینکه چطور عکس ها را داخل خانه قرار دهیم مسئله ای است که به چیدمان و دکور خانه و سلیقه افراد بستگی دارد ولی ما در اینجا هفت روش معمول برای نگه داری عکس در خانه را برای شما بازگو می کنیم، با سایت خانومانه همراه باشید.

 

7 روش برای نمایش دادن عکس ها

 

یکی از مسائل آزاردهنده برای بسیاری از افراد این است که روی گوشی خود با پیغام اتمام حافظه برای عکس ها مواجه می شوند، در این صورت شما باید عکس های روی گوشی را به کامپیوتر یا هارد اکسترنال منتقل کنید. در زمان های گذشته با نبود امکانات پیشرفته مثل دوربین های دیجیتال، گوشی های هوشمند و… برای ثبت خاطرات از دوربین های معمولی استفاده می شد، عکس ها چاپ و در آلبوم نگهداری می شد ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی متاسفانه رسم قشنگ چاپ عکس و نگهداری آن در آلبوم یا قاب عکس کمتر شده و بیشتر افراد به نگهداری آنها داخل کامپیوتر بسنده می کنند ولی عده ای هم هستند که بعد از انتقال عکسها از دوربین یا گوشی هوشمند به کامپیوتر عکس هایی را انتخاب و برای چاپ آماده می کنند.

شیوه دوم بدون شک بهترین گزینه برای ثبت خاطرات است چراکه تنها با داشتن عکس ها داخل فولدری روی سی دی یا هارد یا کامپیوتر خاطرات قشنگ شاید یکی دوبار مرور شده و سپس به دست فراموشی سپرده شود ولی عکس های چاپ شده در آلبوم یا قاب عکس به تکرار دیده می شود. پس اگر شما هم جزء افرادی هستید که زیاد عکس می گیرید و ثبت خاطرات برای شما مهم است هر از چند گاهی اقدام به چاپ تعدادی از آنها کنید یا حداقل از روش های نمایش دیجیتال که در ادامه برای شما توضیح داده می شود برای نمایش عکس ها استفاده کنید.

هفت روشی که برای نشان دادن عکس ها در خانه می توانید از آنها استفاده کنید عبارتند از:

 

7 روش برای نمایش دادن عکس ها

 

۱- کتاب عکس

یکی از راه های نگهداری عکس ها استفاده از کتاب عکس است، کتاب عکس تقریبا مدل جدیدی از آلبوم به حساب می آید. عکس ها در یک کتاب چاپ شده و توضیح یا نوشته ای مربوط در زیر آن گذاشته می شود. شما می توانید مثلا هر شش ماه یک بار یک کتاب عکس از عکس های مربوط به شش ماه گذشته را درست کرده و در خانه نگهداری کنید. این کتاب ها را می توانید به راحتی به مراکزی که کار عکس و چاپ عکس را انجام می دهند، سفارش دهید. امروزه اپلیکیشن های زیادی روی گوشی های هوشمند برای ویرایش عکس ها و اضافه کردن متن یا نوشته روی آنها وجود دارد. در صورتی که فرصت داشته باشید می توانید خودتان عکس های مورد نظر را ویرایش کرده و سپس با اپلیکیشن هایی که برای ساخت کتاب عکس وجود دارد آنها را درست کنید و برای چاپ آماده کنید. 

 

7 روش برای نمایش دادن عکس ها

 

۲- مگنت های یخچالی

یکی از راه های نمایش عکس ها استفاده از آنها به صورت مگنت روی بدنه یخچال یا کمدهای فلزی است. یک لایه نازک مگنت پشت عکس قرار می گیرد و شما می توانید عکس های مورد علاقه خود را روی یخچال یا سطوح فلزی دیگر قرار داده و از مشاهده آنها لذت ببرید.

 

7 روش برای نمایش دادن عکس ها

 

۳- سرگرمی و بازی

شما می توانید از عکس ها به منظور بازی و سرگرمی استفاده کنید، مخصوصا برای کسانی که در خانه کودک دارند این روش جالب و سرگرم کننده است. ساده ترین راه برای این منظور چاپ عکس ها به صورت پازل می باشد.

 

7 روش برای نمایش دادن عکس ها

 

۴- نمایش عکس ها در تقویم

امروزه تبلیغات زیادی در اینترنت و مجله ها برای چاپ عکس به صورت تقویم دیده می شود. تقویم دیواری یا رومیزی در هر خانه ای یافت می شود و نمایش عکس ها در تقویم باعث دیده شدن آنها به تکرار توسط افراد خانواده و مرور خاطرات قشنگ گذشته خواهد شد.

 

7 روش برای نمایش دادن عکس ها

 

۵- گالری روی دیوار

قرار دادن عکس ها روی دیوار از گذشته مرسوم بوده و معمولا افراد شاسی یا قاب عکس خانوادگی مورد علاقه شان را روی دیوار نصب می کنند ولی اگر شما از بین عکس های زیاد نمی توانید یک یا دو عکس را برای نصب روی دیوار انتخاب کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از عکس ها به تعداد زیاد و با نظم خاص روی دیوار است. حتی می توانید برای تنوع هراز چند گاهی عکس های داخل تابلوها را عوض کنید. اگر عوض کردن عکس داخل قاب برای شما دشوار است می توانید از تخته های شاسی چوبی که در بالا گیره دارند استفاده کنید، در این صورت عوض کردن عکس برای شما بسیار ساده خواهد بود.

 

7 روش برای نمایش دادن عکس ها

 

۶- قاب عکس دیجیتالی

این قاب ها یک راه حل بسیار عالی برای کسانی است که به هر دلیل قصد چاپ کردن عکس ها را ندارند. شما می توانید در این روش عکس ها را به حافظه منتقل کرده و روی قاب مشاهده کنید. انتخاب مدت زمان نمایش هر عکس و ترتیب نمایش آنها نکات جالبی است که این قاب ها را پر طرفدار کرده است. احتمالا در آینده ای نه چندان دور این قاب ها قابلیت اتصال به اینترنت را هم پیدا می کنند و شما می توانید با زدن چند کلیک ساده، عکس را به قاب هوشمند خانواده تان در گوشه دیگری از دنیا منتقل کنید و آنها را از دیدن آن عکس شاد کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
3+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران