دسته بندی مطالب

۷ عادت اشتباه در روابط زناشویی

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷۰ همسرداری

خانومانه: آشنایی با فرد مورد علاقه مان و شروع زندگی مشترک با او بسیار برایمان زیبا و جذاب است و در ابتدا ساده و آسان به نظر می رسد. اما هر چه روابط پیش تر می رود، جزئیات بیشتری از رفتار همسرمان به چشم می خورد. متاسفانه بعضی رفتارها و کارها موجب آسیب دیدن روابط زناشویی می شود.

در نتیجه اگر روابط به صورت عمقی اصلاح نشوند، بعضی سختی ها و دشواری هایی که با گذشت زمان به وجود می آید می تواند زندگی زن و شوهر را با مشکل رو به رو کند. به همین دلیل باید از همان ابتدا سلایق خود و چیزهایی را که دوست داریم به همسرمان بگوییم و به طور واضح برای او توضیح دهیم که از چه چیزی ناراحت می شویم.

اکثر زوجین اغلب در زندگی چه به صورت خودآگاه چه ناخودآگاه اشتباهات خطرناکی مرتکب می شوند که شرایط زندگیشان را بسیار دشوار می کند. اگر زوجین از ترس این که مبادا بحثی اتفاق بیفتد بخواهند در برابر مشکلات سکوت کنند، روابط زناشویی آن ها آسیب بیشتری می بینند. حتماً باید از عادت های اشتباهی که به روابط زناشویی آسیب می رسانند اطلاع پیدا کرد تا میزان آن ها به حداقل برسد.

اگر چه عوامل زیادی می توانند باعث سردی و ناراحتی در زوجین شوند، اما برخی از مشکلات رایج تر می باشند. با پی بردن به این عوامل می توانید مانع از بروز مشکلات در روابط زناشویی شوید.

 

۷ عادتی که به روابط زوجین آسیب می رسانند:

 

7 عادت اشتباه در روابط زناشویی

 

۱- اجازه اظهار نظر دادن به دیگران در مورد زندگی مشترک خود

اجازه اظهار نظر دادن به دوستان و آشنایان در مورد روابط زناشویی اشتباهی بسیار بزرگ است. ممکن است در ابتدا فقط از روی احترام گذاشتن، به چند توصیه اطرافیان گوش داده باشید اما به مرور زمان این مشکل بسیار جدی می شود.

برای همسرتان ارزش قائل باشید و نگذارید کسی جز خود شما در مورد زندگی مشترکتان اظهار نظر کند.

 

۲- انتقادهای منفی و مخرب

انتقادهای مخرب و منفی چیزی جز از بین بردن اعتماد به نفس به وجود نمی آورد. با عشق و مهربانی و صحبت های مهربانانه می توانید بهترین توصیه ها را به همسر خود ارائه دهید. اما اگر با لحنی نامناسب به همسر خود موضوعی را گوشزد کنید، هیچ مشکلی حل نخواهد شد.

انتقادهای منفی یکی از بزرگترین مشکلاتی است که به روابط زناشویی آسیب می رساند. همسرتان با انتقادهای منفی، عصبانی می شود و منزوی می شود و دیگر نمی توانید دیگر با هم ارتباط برقرار کنید.

 

۳- کنترل بیش از حد

بعضی افراد، چه زن و چه مرد، عادت دارند که همه چیز را در زندگی کنترل کنند حتی همسرشان را.

حسادت بیش از حد، چک کردن تلفن همراه همسر، چک کردن ساعت رفت و آمد و کار همسر جزو رفتارهای آزار دهنده در روابط زناشویی است. به علاوه این عادت ها، می تواند باعث شود که همسرتان دروغ بگوید تا مدام کنترل نشود. اعتماد باید بین هر دو زوجین وجود داشته باشد.

 

۴- نادیده گرفتن شرایط مشکل آفرین

اگر زن و شوهر روابط خوبی نداشته باشند، ادامه زندگی روزمره بسیار سخت می شود. مسائل خانه، مشکلات اقتصادی و کارها و مشکلات فرزندان باید بین زن و شوهر تقسیم شود.

اگر یکی از طرفین وجود مشکلات را به طور کامل نادیده بگیرد، دیگری تحت فشار قرار می گیرد. این رفتار می تواند باعث بروز خشم در طرف مقابل شود و بحث و درگیری ها آغاز می شود.

 

۵- نداشتن رابطه جنسی

زمانی که یکی از زوجین به داشتن روابط جنسی علاقه نشان نمی دهد، تاثیر منفی و مخرب آن در زندگی آن ها مشخص می شود. نداشتن رابطه جنسی می تواند با گذشت زمان باعث بروز بحث و دعوا میان زوجین می شوند.

 

۶- توجه کافی نداشتن

در شروع زندگی زناشویی هر دو طرف به جزئیات توجه زیادی دارند. روز تولد، سالگرد ازدواج یا دیگر اتفاقات مهم را می دانند و به خاطر می آورند؛ نگران سلامت همسر خود هستند و در کارهای روزمره به او کمک می کنند.

اما به مرور زمان این عادت ها و رفتارها فراموش می شوند. توجه به جزئیات عادی می شود. در نتیجه طرفین احساس می کنند که دیگر همسرشان آن ها را دوست ندارد.

باید حتی با گذشت زمان نیز به همسرتان و جزئیات توجه داشته باشید.

 

۷- توجه نکردن به ظاهر خود

بعضی افراد بعد از ازدواج، ظاهر خود و حتی وضعیت سلامت خود، را فراموش می کنند. ممکن است وزن آن ها افزایش پیدا کند، ورزش نکنند و کاملاً فراموش کنند که باید به خود برسند.

این رفتارها باعث می شود که روابط زناشویی آسیب ببیند چون زوجین کاملاً تغییر می کنند و دیگر هیچ احساسی به ظاهر هم نخواهند داشت.

با افزایش سن و گذشت زمان، ما انسان ها تغییر می کنیم. به همین دلیل زوجین باید بیاموزند که تغییرات آن ها در جهت مثبت باشد.

حفظ روابط عاشقانه در زندگی زناشویی آرزوی اکثر ما است. برای رسیدن به آرزو و هدف باید تلاش کنیم و عادت های منفی را کنار بگذاریم.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران