دسته بندی مطالب

۸ ایده کاربردی با استفاده از جعبه کفش

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹۰ هنر و مهارت

هنگام اجرای کارهای هنری و کاردستی استفاده از جعبه کفش بسیار کاربردی است. جعبه های کفش برای ذخیره کردن و نگه داری وسایل اضافه که یکی از این خلاقیت ها است، بسیار ایده آل ست. اگر علاقه مند به کارهای هنری هستید، بدون شک جعبه های کفش بهترین دوست شما خواهند بود. اما ممکن است که بپرسید چگونه از جعبه های کفش استفاده کنیم؟! در این مطلب خانومانه به شما ایده هایی کاربردی در مورد چگونگی استفاده از جعبه کفش را برای سرگرمی، کاردستی و بازیافت این مواد ارائه می دهیم.

 

8 ایده برای استفاده از جعبه کفش

 

۱- آلت موسیقی مقوایی

 

ساخت گیتار مقوایی با استفاده از جعبه کفش

 

اگر کودک شما علاقه مند به موسیقی است؛ بدون شک این ایده برای بازیافت جعبه های کفش روشی است که حتما آن را امتحان می کنید؛ این جعبه ها برای ساختن گیتار مقوایی با استفاده از نوارها و کش های پلاستیکی و رول های دستمال توالت بسیار مناسب هستند. درست است که این گیتار مقوایی همانند یک گیتار واقعی به نظر نمی رسد؛ اما شکی نیست بدون اینکه هزینه ای کرده باشید، کودکان توسط آن سرگرم می شوند.

 

۲- آکواریوم

 

ساخت آکواریوم با استفاده از جعبه کفش

 

اگر می خواهید از جعبه کفش برای یک کار خلاقانه استفاده نمایید که کودکان را سرگرم کند، از آن ها مجدد استفاده کنید و آن ها را به یک آکواریوم زیبا برای تزئین اتاق خواب آن ها و یا حتی کاردستی مدرسه تبدیل کنید. از کودکان برای نقاشی کف دریا و هر یک از ماهی ها کمک بگیرید و با استفاده از نخ آن ها را آویزان کنید.

 

۳- ایستگاه شارژ موبایل

 

ساخت ایستگاه شارژ موبایل با استفاده از جعبه کفش

 

آیا به فکر یک روش کاربردی تر که برای بزرگسالان مناسب باشد، هستید؟! این گزینه عالی است و هیچ چیز بهتر از استفاده مجدد جعبه های کفش برای ساخت ایستگاه شارژ موبایل و مخفی کردن سیم ها و کابل ها نیست. اگر از درهم بودن و دیدن سیم های اضافه و اتصالات خسته شده اید از این روش الهام بگیرید و کابل های خود را سامان دهید. از هر نوع جعبه ای می توانید برای ساخت این ایستگاه ها و جمع کردن سیم ها و هندزفری استفاده نمایید.

 

۴- استند یا نگه دارنده گوشواره

 

ساخت استند گوشواره با استفاده از جعبه کفش

 

یکی دیگر از گزینه های بسیار ساده برای بازیافت جعبه های کفش، ایجاد نگه دارنده گوشواره یا همان استند گوشواره می باشد. فقط کافی است قسمت زیر جعبه را خط های منظم بکشید و سوراخ های ریزی را برای آویزان کردن گوشواره ها ایجاد نمایید. بنابراین، با هزینه خیلی کم یک ابزار عالی و زیبا خواهید داشت.

اگر می خواهید دستبند و گردنبند را هم در این فضا قرار دهید، ساخت استند برای دستبند را هم امتحان کنید! می توانید جعبه را به صورت افقی استفاده نمایید و آن را به چهار قسمت با ورقه های مقوا یا چوب تقسیم نمایید. به این ترتیب، چهار محفظه برای نگه داری تمام اکسسوری های خود خواهید داشت.

 

۵- باکس وسایل

 

ساخت باکس وسایل با استفاده از جعبه کفش

 

مطلب پیشنهادی: ۵ ایده با استفاده از جعبه های چوبی میوه

 

از این جعبه های مقوایی می توانید به عنوان باکس وسایل برای نگه داری وسایل اضافه و یا حتی ضروری استفاده کنید. ابزار، اسباب بازی، اکسسوری، لباس های زیر، جوراب و غیره. این هم یک روش کلاسیک برای ذخیره سازی که بسیار مقرون به صرفه است.

 

۶- خانه عروسک

 

ساخت خانه عروسک با استفاده از جعبه کفش

 

فرزندان شما می توانند از داشتن یک خانه عروسک مقوایی لذت ببرند! از قسمت درب جعبه کفش برای جداسازی اتاق ها و ساحت مبلمان عروسکی استفاده کنید. کاغذ کادو و رنگی برای دیوارها ایده خوبی است! حتی می توانید از چندین جعبه کفش کمک بگیرید و خانه های عروسکی بزرگتری بسازید.

 

۷- تابوهای هنری

 

ساخت تابلوهای هنری با استفاده از جعبه کفش

 

آیا دیوارهای خانه شما خالی و کسل کننده شده است؟! از جعبه های کفش به عنوان بوم استفاده نمایید و آن ها به دیوار نصب کنید. بهترین و راحت ترین طرح، ایجاد الگوها و طرح های هندسی است.  حتی می توانید جعبه های کفش را رنگ کنید و از آن ها به عنوان قفسه استفاده نمایید. اما مراقب باشید چیزهای زیادی روی آن ها نگذارید!

 

۸- جعبه نگه داری حوله ها

 

ساخت باکس نگه داری حوله با استفاده از جعبه کفش

 

داشتن یک باکس برای نگه داری حوله ها و نظم دادن به آن ها بسیار ایده خوبی است. استفاده از این جعبه های کفش نه تنها شیک و زیبا است بلکه با محیط زیست نیز سازگار است. کافی است این جعبه ها را با پارچه های زیبا و یا کاغذهای زیبا روکش کنید و به راحتی از آن ها استفاده نمایید.

استفاده مجدد از جعبه کفش بسیار ساده است! شما چه ایده هایی برای استفاده از جعبه های کفش دارید؟!

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران