دسته بندی مطالب

۸ راز برای درشت جلوه نمودن چشمهای ریز

۱۵ دی ۱۳۹۶۰ مد و زیبایی

آیا چشمان ریزی دارید و دوست دارید که با آرایش برای زیباتر شدن چشم هایتان آن ها را درشت جلوه دهید؟ نگران نباشید، تکنیک های آرایشی بسیار ساده ای وجود دارند تا چشمانتان را بزرگ جلوه دهند در این مقاله از سایت خانومانه، ۸ تکنیک آرایشی را معرفی می کنیم که ستارگان بزرگ نیز از آن ها برای زیباتر شدن استفاده می کنند.

 

زیبا برداشتن ابروها برای درشت تر و جوانتر به نظر رسیدن چشم ها

 

مرحله ۱: زیبا برداشتن ابروها برای درشت تر و جوانتر به نظر رسیدن چشم ها

ابروهای بسیار پهن، پر مو و یا بسیار نازک مناسب چشمهای ریز نیستند. باید خط ابروها بسیار خوب برداشته شوند تا چشمها علاوه بر جوانتر به نظر رسیدن، بازتر و بزرگتر نیز به نظر برسند.

 

چین و چروک های پلک ها را اصلاح کنید

 

مرحله ۲: چین و چروک های پلک ها را اصلاح کنید

کرم ضد چروک را با ضربات آرام انگشتان در قسمت های چین خورده پلکتان بزنید. پوشاندن چین و چروک ها ضروری است زیرا چین و چروک ها برق چشمها را از بین می برند و بدین ترتیب باعث ریز شدن چشمها و نازیبا شدن فرد می شوند. 

بر روی پلکتان تا زیر ابروها مقداری سایه به عنوان پایه آرایش چشمتان بزنید. این پایه آرایشی نه تنها باعث ثابت ماندن سایه اصلی و مانعی برای جمع شدن آن در میان خطوط پلک است بلکه باعث درخشندگی پلک و همچنین درشت تر شدن چشم نیز می باشد.

یک ترفند: اگر از سایه پایه استفاده نمی کنید می توانید از کرم ضد چروک بجای آن استفاده کنید. اما اگر سایه تان پخش می شود، حتما از سایه پایه استفاده کنید.

 

چه سایه ای را انتخاب کنیم و چگونه از آن استفاده کنیم تا چشم ها درشت تر شوند؟ 

مرحله ۳: چه سایه ای را انتخاب کنیم و چگونه از آن استفاده کنیم تا چشم ها درشت تر شوند؟

همیشه از سایه های صدفی یا چند رنگ برای چشمان ریز استفاده کنید.

۱- سایه چشم صدفی روشن یا سایه ای چند رنگ (بژ، بژ مایل به صورتی، خاکی و بژ طلایی) را بر روی پلک بزنید تا درخشندگی چشمها بیشتر شود و در نتیجه بزرگتر به نظر برسند.

۲- حال سایه ای پر رنگ تر مثل قهوه ای، بنفش یا مسی را از نیمه پلکتان به سمت بیرون بکشید. کمی از همین سایه به قسمت خارجی چشم نیز بزنید.

۳- اگر چین و چروکی در اطراف چشمتان ندارید و یا میزان چین و چروک ها کم است و یا اگر آن ها را به خوبی پوشانده اید، سایه ای روشن به نیمه اول پلکتان (از نیمه پلک تا گوشه داخلی چشم) بزنید.

۴- سایه تیره تر را در نیمه دوم چشم بزنید.

۵- بدین ترتیب چشمانتان درشت تر به نظر می رسند.

 

کشیدن خط چشم یا سرمه مدادی تیره رنگ

 

مرحله ۴: کشیدن خط چشم یا سرمه مدادی تیره رنگ

روی پلک و از قسمت رویش مژه ها خط چشم یا مدادی با رنگ تیره (مشکی، خاکستری تیره، سرمه ای، بنفش تیره و…) بکشید.

برای درشت تر شدن چشم ها و زیبا شدن شکل آن ها، گوشه خارجی خط چشم را مانند تصویر به شکل بال بکشید.

پیشنهاد: برای کسانی که کار با خط چشم برایشان مشکل است، بهتر است از مداد استفاده شود که در صورت اشتباه کشیدن خط، به راحتی بتوان آن را با پنبه پاک کرد.

 

کشیدن خط سفید یا بژ زیر چشم

 

مرحله ۵: کشیدن خط سفید یا بژ زیر چشم

ترفند دیگری که در بزرگ کردن چشمان بسیار ریز استفاده می شود کشیدن خط چشم سفید یا گوشتی رنگ برای پوست های روشن و رنگ بژ برای افراد سبزه تر زیر چشم هاست.

 

کشیدن سرمه مدادی با رنگ تیره زیر مژه های پایینی

 

مرحله ۶: کشیدن سرمه مدادی با رنگ تیره زیر مژه های پایینی

زیرچشمانتان و در راستای خط مژه های زیرین مدادی تیره (مشکی، خاکستری تیره، سرمه ای، بنفش تیره و…) بکشید، توجه داشته باشید که خط چشم را فقط در نیمه خارجی چشم بزنید تا چشم ها ریز به نظر نرسند. سپس به آرامی با پنبه روی خط چشم ضربه بزنید تا خط محو شود.

 

براق کردن پلک ها برای درشت تر شدن چشم ها

 

مرحله ۷: براق کردن پلک ها برای درشت تر شدن چشم ها

درخشنده کردن پلک ها به زیباتر شدن آرایش چشم کمک می کند. اگر پوستی روشن دارید، مقداری سایه سفید براق و اگر پوستی تیره دارید سایه بژ براق زیر ابروها و در گوشه های داخلی چشمهایتان بزنید.

ترفند: می توانید به جای سایه براق از مدادهایی استفاده کنید که براق هستند. استفاده از مداد برای افراد مبتدی راحت تر است.

 

استفاده از فرمژه قبل از زدن ریمل

 

مرحله ۸: استفاده از فرمژه قبل از زدن ریمل

قبل از زدن ریمل، مژه ها را به کمک فرمژه و به مدت ۱۰ ثانیه فر دهید. مژه ها نیز به چشم حالت می دهند و باعث درشت به نظر رسیدن چشم ها می شوند.

به میزان کافی به مژه های بالایی ریمل بزنید و برای مژه های زیرین نیز به آرامی و با حرکت آرام برس ریمل استفاده کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران