دسته بندی مطالب

۹ مادّه غذایی برای پاکسازی شریان ها و رگ ها

۲ دی ۱۳۹۷۰ سلامت و تغذیه

برای بهبود سلامت شریان ها و جلوگیری از مشکلات جریان خون باید آن دسته از مواد غذایی را در وعده های غذایی جای دهیم که به پاکسازی خون و کنترل کلسترول کمک می کنند. در سال های اخیر، تعداد بیماران مبتلا به مشکلات کلسترول، تریگلیسیرید و انسداد شریان افزایش چشمگیری داشته است. اگرچه متخصصان سلامت و تغذیه تلاش کرده اند تا توجه افراد را به این موضوع جلب کنند اما هنوز بسیاری از افراد در مورد ضررهایی که برخی از مواد غذایی به بدن می رسانند آگاه نیستند. موضوع نگران کننده در تمامی این موارد آن است که بی تحرکی علت اصلی آن ها است و پیامدهای نگران کننده ای نیز به دنبال دارد. از طرف دیگر، اگرچه این بیماری ها در ابتدا بی سر و صدا هستند اما سلامت را در نهایت با خطرات جبران ناپذیری مواجه می کنند. خوشبختانه، اثبات شده است که برخی تغییرات در تغذیه می تواند خون را از مواد مضر تصفیه کند. در این مطلب خانومانه به ۸ مادّه غذایی که کمک می کنند تا خون تصفیه شود اشاره خواهیم کرد.

 

۱- سیر

 

سیر

 

سیر یکی از مواد غذایی است که بیشترین استفاده را هم در غذا و هم در داروها دارد. خواص اصلی آن به دلیل وجود مواد آنتی اکسیدانی است که به نام آلیسین شناخته شده است. این آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد و مقدار زیاد کلسترول مبارزه می کنند. ترکیبات گوگردی موجود در سیر میزان کلسترول بد را در بدن کاهش می دهد و به همین دلیل است که مانع از انسداد شریان ها می شوند. سیر همچنین سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و دیگر موادی است که برای جریان مناسب خون و سلامت قلبی عروقی بسیار موثر می باشند.

 

۲- جوی دو سر

مصرف روزانه جوی دو سر یکی از بهترین عادت ها برای حفظ سلامت قلبی است. این ماده غذایی حاوی کربوهیدات های پیچیده است و می تواند هفت برابر وزن خود آب جذب کند. از آن جایی که جوی دو سر منبع فیبرهای طبیعی حلّال و غیر حلّال است، مصرف آن باعث کاهش جذب کلسترول در دیواره های عروق می شود. به همین دلیل نیز کسانی که جوی دو سر مصرف می کنند کمتر در معرض اضافه وزن قرار می گیرند.

 

۳- فلفل قرمز

 

فلفل قرمز

 

فلفل قرمز حاوی مادّه فعالی است که کپسایسین نامیده می شود و خاصیت آنتی اکسیدان آن مانع از اکسید شدن کلسترول بد در عروق می شود. مصرف منظم فلفل قرمز جریان خون را بهبود می بخشد، خطر لختگی خون را کاهش می دهد و فشار خون بالا را کنترل می کند. مصرف فلفل قرمز به بیماران مبتلا به چاقی و کسانی که در معرض حمله قلبی یا مشکلات مغزی-عروقی قرار دارند توصیه می شود. پس از فلفل قرمز و فواید بی نظیر آن استفاده نمایید!

 

۴- لیموترش

لیموترش به عنوان یکی از بهترین منابع طبیعی ویتامین ث شناخته شده است و مادّه غذایی دارای آنتی اکسیدانی است که فشار خون و التهاب شریان ها را کاهش می دهد. به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها و ویتامین های موجود در لیمو ترش، مصرف آن موجب از بین بردن لیپیدهای تجمع یافته در بدن می شود.

 

مطلب پیشنهادی: ۵ ماده غذایی برای بهبود کیفیت خون

 

۵- انار

 

انار

 

مواد شیمیایی گیاهی یا همان فیتوشیمیایی های موجود در انار آنتی اکسیدان های قوی ای هستند که در بدن از جریان خون در برابر اکسید شدن چربی ها محافظت می کنند. مصرف منظم انار تجمع مواد مضر را کاهش می دهد و مانع از شکل گیری لخته های خون در شریان ها می شود. علاوه بر آن، انار تولید اکسید نیتریک را در خون تحریک می کند تا خون رقیق باقی بماند و فشار خون متعادل باشد.

 

۶- تخم کتان

تخم کتان نیز در میان بهترین مواد غذایی قرار می گیرد زیرا خواص مغذی آن برای سلامت بسیار مفید است. تخم کتان حاوی اسیدهای چرب ضروری، آنتی اکسیدان ها، پروتئین ها و دیگر ترکیبات سالمی است که التهاب را کاهش می دهد و سلامت قلب را بهبود می بخشد. تخم کتان همچنین منبعی عالی برای اسید آلفا لینولنیک است که کمک می کند شریان ها بدون لیپید باقی بمانند. به علاوه، فیبر موجود در تخم کتان با ذرات کلسترول بد ترکیب می شود و از بین رفتن آن ها را تسهیل می کند.

 

۷- روغن زیتون

 

روغن زیتون

 

استفاده روزمره از روغن زیتون تصفیه نشده یکی از بهترین و موثرترین شیوه ها در بهبود سلامت قلب است، به خصوص برای افرادی است که میزان کلسترول بالایی دارند. روغن زیتون حاوی چربی مفید است و در مقایسه با دیگر روغن های گیاهی کمتر امکان اکسید شدن دارد.

 

۸- آووکادو

این میوه خوشمزه که گوشت سبز رنگی دارد حاوی اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان هایی است که با رادیکال های آزاد به خوبی مقابله می کنند. اگر روزی یک بار از این میوه مصرف شود، میزان لیپیدهای بدن کاهش می یابد، سوخت و ساز بهبود پیدا می کند و خطر انسداد شریان ها به طور چشمگیری پایین می آید.

 

۹- گوجه فرنگی

 

گوجه فرنگی

 

گوجه فرنگی منبع آنتی اکسیدان است و میزان کلسترول و مواد مضر جمع شده در دیواره شریان ها را کاهش می دهد. با مصرف گوجه فرنگی خام در سالاد و یا آب گوجه به راحتی می توانید از خواص معجزه آسای آن بهره ببرید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
3+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران